Miód tymiankowy - skąd się w ogóle wziął?

miód tymiankowy 

Miód tymiankowy to produkt, o którym nie każdy słyszał, ale ze względu na to, ile właściwości posiada, każdy powinien go znać. Uprawia się go m.in. w Grecji, w regionie Tripoli. Tamtejsze pasieki charakteryzują się przywiązywaniem wagi do jakości wyrabianego przez nich miodu. Jak łatwo można się domyślić, ule najczęściej stawiane są na plantacjach tymiankowych lub w ich pobliżu tak, aby pszczoły miały łatwy dostęp do roślin i spokojnie mogły wyrabiać niepowtarzalny złocisty produkt. Właśnie ze względu na jego naturalność i bogate właściwości warto wzbogacić swoją spiżarnię o miód tymiankowy.

Do czego najlepiej powinieneś wykorzystać miód z Tripoli?

Miód tymiankowy ma wiele zastosowań. W tym produkcie mogą zakochać się osoby, które cenią sobie zdrowe odżywianie. Jest on idealnym dodatkiem do lekkich i pożywnych śniadań. Jaglanka? Owsianka? Jogurt naturalny z orzechami? Dodaj do któregoś z tych dań chociaż odrobinę miodu tymiankowego, a niesamowity smak i odżywczy posiłek od rana masz gwarantowany. Zafunduj swojemu organizmowi zdrową dawkę witamin z samego rana i zacznij dzień z uśmiechem! Miód tymiankowy doskonale poradzi sobie także z Twoim niedzielnym albo świątecznym obiadem. Powodem tego jest fakt, że idealnie współgra on z różnego rodzaju pieczeniami. Najlepiej jednak wykorzystać go do marynat mięsnych bądź pieczeni wołowych. Dzięki temu mięso zyska delikatny, lekko słodkawy posmak, który sprawi, że obiad zniknie z talerzy w mig. Aby jeszcze bardziej ulepszyć i zagęścić danie, możesz dodać takiego miodu do sosu pieczeniowego.

Miód tymiankowy - nie tylko dobry smak, ale i wiele drogocennych właściwości!

Z miodem tymiankowym w końcu będziesz mógł powiedzieć osłabieniu w okresie jesienno-zimowym “do widzenia”. Jest on pomocny podczas przeziębień, sprawdzi się również w diecie osób, które borykają się z obniżoną odpornością. Dokucza Ci chrypka? Na to też zaradzi miód tymiankowy! Idealnie koi i otula chore i przemęczone gardło, jest naturalnym opatrunkiem. Zjedzony rano wraz ze śniadaniem jest gwarancją wielkich pokładów energii, bez uczucia zmęczenia. W miodzie tymiankowym znajdziesz prawdziwą bombę witaminową - witaminy A, B1, B2, B6, B12 i C. Nie daj się chorobom i zmęczeniu! Uodpornij się na nie z pomocą miodu tymiankowego!

do góry

Uwaga

Dalsze przeglądanie sklepu jest tylko dla osób dorosłych oraz nie będących pod wpływem alkoholu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl