Produkt dnia
Pomidory suszone  1l
Pomidory suszone 1l

47,00 zł

szt.
Chałwa waniliowa z migdałami 500g
Chałwa waniliowa z migdałami 500g

33,00 zł

szt.
Dżem z fig bez dodatku cukru !
Dżem z fig bez dodatku cukru !

31,00 zł

szt.
Krem z migdałami 190g
Krem z migdałami 190g

33,00 zł

szt.
Krem z pistacjami
Krem z pistacjami

33,00 zł

szt.
Oliwa extra virgin Kallisto  PDO 0,5l
Oliwa extra virgin Kallisto PDO 0,5l

63,00 zł

szt.
Ser Feta Vassilitsa 200g
Ser Feta Vassilitsa 200g

25,80 zł

szt.
Ser Halloumi
Ser Halloumi

23,20 zł

szt.
Ser Manouri 200g
Ser Manouri 200g

24,30 zł

szt.
Ser Feta Vassilitsa 1kg
Ser Feta Vassilitsa 1kg

92,50 zł

szt.
Jogurt grecki Total Classic  170g
Jogurt grecki Total Classic 170g

12,80 zł

szt.
Jogurt grecki Total Classic  500g
Jogurt grecki Total Classic 500g

24,90 zł

szt.

Grecki sklep, czyli gdzie kupować najlepszą oliwę

grecka oliwa

Oliwa uchodzi za jeden z najzdrowszych dodatków do potraw. Nie tylko jest podstawą sosów i marynat. Stosuje się ją także do konserwowania żywności. Każdy grecki sklep posiada w swojej ofercie wiele gatunków oliwy. Greckie oliwy słusznie mają opinię najlepszych. Gdzie ich szukać?

Zdrowa rywalizacja

Każdy region Grecji szczyci się unikatowymi produktami. Do rywalizacji wystawia się oliwki, oliwę, przyprawy, własne odmiany sera feta i wiele innych produktów. Ta wyjątkowo zdrowa i smaczna rywalizacja dla konsumentów oznacza wielość smaków. Jednak turyści, przebywający w Grecji, zwykle nie wiedzą, który grecki sklep oferuje im najlepsze produkty. Warto szukać lokalnych, niewielkich wytwórców, którzy mają małe sklepiki przy swoim domu. Ich produkty, w tym oliwa, zwykle mają niepowtarzalny smak. W Polsce warto korzystać z oferty sklepu Igrek24, który współpracuje z wieloma lokalnymi wytwórcami z różnych regionów Grecji.

Siła prostoty

Grecka kuchnia opiera się na prostocie i produktach najwyższej jakości. Grecki sklep to miejsce, gdzie niemalże w ciemno można próbować dostępne produkty. Oliwa uchodzi za składnik podstawowy potraw, choć jej zastosowanie w Grecji daleko wybiega poza kuchnię. Na jej bazie tworzy się wiele kosmetyków, zwłaszcza do pielęgnacji ciała i włosów. W kuchni oliwa króluje w każdym posiłku. Wraz ze świeżym chlebem jest najprostszą, ekspresową przekąską. W zależności od odmiany oliwek, z jakich została wykonana, może przybierać różne barwy, od żółtego aż po ciemnozielony. Jasne, słomkowe odmiany mają łagodniejszy smak. Zielonkawe zwykle są mieszanką kilku gatunków. Poszukując konkretnej odmiany w małym sklepiku, warto kierować się barwą płynu.

Oznaczenia oliwy - wybierz najlepszą oliwę z oliwek

Prawdziwy smakosz greckiej oliwy doskonale wie, jakiego produktu szukać. Wystarczy, że sprawdzi napisy na opakowaniach. Grecki sklep to nie tylko egzotyczne etykiety z trudno rozpoznawalnymi literami, ale także oznaczenia międzynarodowe. Najlepsze jakościowo oliwy są z kategorii extra virgin. Zostały wykonane podczas pierwszego tłoczenia na zimno. Idealnie pasuje do dań na zimno, może być stosowana profilaktycznie, dla zdrowotności. Nieco niżej, choć nadal w kategorii bardzo dobrej, plasuje się oliwa virgin. Świetnie sprawdza się do smażenia i gotowania. Oliwa lampante to mieszanka, którą poddaje się podgrzewaniu. Nie ma smaku i zapachu. Produkty typu sansa i pomace są najniższej jakości. Niektóre mają w sobie tyle dodatków, że prawdziwej oliwy jest w nich stosunkowo niewiele.

Oliwa z oliwek, jak każdy produkt, może ulec zepsuciu. Jeśli ma zjełczały wygląd i nieco pomarańczowy kolor, nie nadaje się już do spożycia. Smak takiej oliwy określa się jako "metaliczny".

do góry

Uwaga

Dalsze przeglądanie sklepu jest tylko dla osób dorosłych oraz nie będących pod wpływem alkoholu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl