Produkt dnia
Tahini z kakao 50/50
Tahini z kakao 50/50
22,00 zł 11,00 zł
szt.
Pasta pistacjowa
Pasta pistacjowa
31,00 zł
szt.
Oliwa extra virgin Kallisto  PDO 0,5l
Oliwa extra virgin Kallisto PDO 0,5l
42,00 zł
szt.
Ser Feta Vassilitsa 200g
Ser Feta Vassilitsa 200g
17,40 zł
szt.
Ser Halloumi
Ser Halloumi
17,90 zł
szt.
Ser Manouri 200g
Ser Manouri 200g
17,60 zł
szt.
Ser Feta Vassilitsa 1kg
Ser Feta Vassilitsa 1kg
71,00 zł
szt.
Jogurt grecki Total Classic  200g
Jogurt grecki Total Classic 200g
9,80 zł
szt.
Kapary drobne 3000g
Kapary drobne 3000g
133,00 zł
szt.
Papryka Florinis 3,3kg
Papryka Florinis 3,3kg
72,00 zł
szt.
Miód wielokwiatowy naturalny 900g
Miód wielokwiatowy naturalny 900g
35,00 zł
szt.
Papryka Florinis  4,550kg
Papryka Florinis 4,550kg
77,00 zł
szt.

DOBRA OLIWA Z OLIWEK

dobra oliwa z oliwek

Dobra oliwa z oliwek, czyli jaka? 

Oliwa z oliwek jest podstawą greckiej kuchni, ale jej popularność rośnie sukcesywnie na całym świecie. Także w Polsce wielu kucharzy nie wyobraża już sobie, aby nie posiadać butelki dobrej oliwy z oliwek w swojej kuchni. Uwielbiają ją niemal wszyscy. To także jeden z wyróżnianych produktów przez lekarzy i dietetyków. Jest chętnie używana nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. 

Proces powstawania

Oliwę z oliwek uzyskuje się poprzez wyciskanie z drzewa oliwkowego. Polega to na miażdżeniu całych owoców razem z pestkami, a następnie z takiej masy wytłacza się sok. Po poddaniu go odwirowywaniu oraz procesie filtrowania, powstaje gotowy produkt - pożądana oliwa z oliwek. 

Różnorodność smaków i odcieni

Dobra oliwa z oliwek miewa różne smaki i odcienie. Wszystko zależy od rodzaju wykorzystanych owoców oraz terminu zbioru. Oliwa może mieć rozmaite barwy - od jasnych, poprzez słomiane po zielonkawe. Te najjaśniejsze są z zasady najłagodniejsze i najdelikatniejsze w smaku. Jeżeli oliwa ma kolor pomarańczowy i towarzyszy jej metaliczny posmak, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z zjełczałym produktem. Może być to spowodowane zbyt długim okresem przechowywania albo przechowaniem w sposób niewłaściwy. 

Dobra oliwa z oliwek extra virgin

Najlepszą jakościowo oliwę z oliwek znajdziemy pod oznaczeniem extra virgin. Uzyskuje się ją poprzez tłoczenie na zimno. To stuprocentowy naturalny tłuszcz, nie zawiera w ogóle dodatków. Jest gęsta i ma zielonkawe zabarwienie. Poziom jej kwasowości nie jest większy niż 0,08 procenta. Ten gatunek oliwy idealnie nadaje się jako dodatek do sałatek. Najlepiej aby stosować ją na surowo, ponieważ wtedy do naszego organizmu przenikają wszystkie jej wartościowe składniki odżywcze. Podczas obróbki zawsze następuje strata tych cennych właściwości. 

Wyjątkowe właściwości oliwy 

A jakie właściwości ma dobra oliwa z oliwek? To przede wszystkim tłuszcz roślinny, więc nie zawiera cholesterolu. Jest bogata w jedno i wielonasycone kwasy tłuszczowe, które bardzo pozytywnie wpływają na organizm. Przeciwdziałają rozwojowi miażdżycy oraz zawałom serca. Obniżają ciśnienie krwi. Poprzez zawartość wolnych rodników pomaga zachować młody wygląd i dobrą kondycję. Wspomaga walkę z rozmaitymi chorobami, w tym z alergiami czy kamicą żółciową. Ma działanie przeciwzakrzepowe i wspaniale reguluje procesy metaboliczne. Przeciwdziała zaparciom.  Jest wyjątkowym pomocnikiem przy wydalaniu toksyn z organizmu.

Warto wybierać dobrą oliwę z oliwek i na stałe wprowadzić  ją do swojej kuchni, co więcej stosować regularnie. To naprawdę wielki sprzymierzeniec naszego zdrowia!

do góry

Uwaga

Dalsze przeglądanie sklepu jest tylko dla osób dorosłych oraz nie będących pod wpływem alkoholu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl