Produkt dnia
Pomidory suszone  1l
Pomidory suszone 1l

47,00 zł

szt.
Chałwa waniliowa z migdałami 500g
Chałwa waniliowa z migdałami 500g

33,00 zł

szt.
Dżem z fig bez dodatku cukru !
Dżem z fig bez dodatku cukru !

31,00 zł

szt.
Krem z migdałami 190g
Krem z migdałami 190g

33,00 zł

szt.
Krem z pistacjami
Krem z pistacjami

33,00 zł

szt.
Oliwa extra virgin Kallisto  PDO 0,5l
Oliwa extra virgin Kallisto PDO 0,5l

59,00 zł

szt.
Ser Feta Vassilitsa 200g
Ser Feta Vassilitsa 200g

25,80 zł

szt.
Ser Halloumi
Ser Halloumi

22,80 zł

szt.
Dżem z jabłek bez dodatku cukru !
Dżem z jabłek bez dodatku cukru !

28,00 zł

szt.
Dżem z truskawek bez dodatku cukru !
Dżem z truskawek bez dodatku cukru !

28,00 zł

szt.
Kapary drobne 5200 g
Kapary drobne 5200 g

148,00 zł

szt.
Tuńczyk w oleju 1705g
Tuńczyk w oleju 1705g

96,00 zł

szt.

DOBRA OLIWA Z OLIWEK

dobra oliwa z oliwek

Dobra oliwa z oliwek, czyli jaka? 

Oliwa z oliwek jest podstawą greckiej kuchni, ale jej popularność rośnie sukcesywnie na całym świecie. Także w Polsce wielu kucharzy nie wyobraża już sobie, aby nie posiadać butelki dobrej oliwy z oliwek w swojej kuchni. Uwielbiają ją niemal wszyscy. To także jeden z wyróżnianych produktów przez lekarzy i dietetyków. Jest chętnie używana nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. 

Proces powstawania

Oliwę z oliwek uzyskuje się poprzez wyciskanie z drzewa oliwkowego. Polega to na miażdżeniu całych owoców razem z pestkami, a następnie z takiej masy wytłacza się sok. Po poddaniu go odwirowywaniu oraz procesie filtrowania, powstaje gotowy produkt - pożądana oliwa z oliwek. 

Różnorodność smaków i odcieni

Dobra oliwa z oliwek miewa różne smaki i odcienie. Wszystko zależy od rodzaju wykorzystanych owoców oraz terminu zbioru. Oliwa może mieć rozmaite barwy - od jasnych, poprzez słomiane po zielonkawe. Te najjaśniejsze są z zasady najłagodniejsze i najdelikatniejsze w smaku. Jeżeli oliwa ma kolor pomarańczowy i towarzyszy jej metaliczny posmak, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z zjełczałym produktem. Może być to spowodowane zbyt długim okresem przechowywania albo przechowaniem w sposób niewłaściwy. 

Dobra oliwa z oliwek extra virgin

Najlepszą jakościowo oliwę z oliwek znajdziemy pod oznaczeniem extra virgin. Uzyskuje się ją poprzez tłoczenie na zimno. To stuprocentowy naturalny tłuszcz, nie zawiera w ogóle dodatków. Jest gęsta i ma zielonkawe zabarwienie. Poziom jej kwasowości nie jest większy niż 0,08 procenta. Ten gatunek oliwy idealnie nadaje się jako dodatek do sałatek. Najlepiej aby stosować ją na surowo, ponieważ wtedy do naszego organizmu przenikają wszystkie jej wartościowe składniki odżywcze. Podczas obróbki zawsze następuje strata tych cennych właściwości. 

Wyjątkowe właściwości oliwy 

A jakie właściwości ma dobra oliwa z oliwek? To przede wszystkim tłuszcz roślinny, więc nie zawiera cholesterolu. Jest bogata w jedno i wielonasycone kwasy tłuszczowe, które bardzo pozytywnie wpływają na organizm. Przeciwdziałają rozwojowi miażdżycy oraz zawałom serca. Obniżają ciśnienie krwi. Poprzez zawartość wolnych rodników pomaga zachować młody wygląd i dobrą kondycję. Wspomaga walkę z rozmaitymi chorobami, w tym z alergiami czy kamicą żółciową. Ma działanie przeciwzakrzepowe i wspaniale reguluje procesy metaboliczne. Przeciwdziała zaparciom.  Jest wyjątkowym pomocnikiem przy wydalaniu toksyn z organizmu.

Warto wybierać dobrą oliwę z oliwek i na stałe wprowadzić  ją do swojej kuchni, co więcej stosować regularnie. To naprawdę wielki sprzymierzeniec naszego zdrowia!

do góry

Uwaga

Dalsze przeglądanie sklepu jest tylko dla osób dorosłych oraz nie będących pod wpływem alkoholu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl