Czym jest olejek z oregano? Jak stosować ten niezwykły specyfik?

Medycyna naturalna, ziołolecznictwo oraz aromaterapia wciąż mają wielu zwolenników. Jednak nie musisz zagłębiać się w temat, by wiedzieć, że to, co naturalne jest najzdrowsze. Dlatego warto korzystać ze wszystkiego, co pozytywnie wpłynie na Twój organizm. Jedną z mniej oczywistych rzeczy, jakie warto doraźnie przyjmować, jest olejek z oregano. Jak stosować to niesamowite lekarstwo pochodzące wprost z natury?

Czym jest olejek z oregano i jak go stosować?

Oregano kojarzy się z kuchnią i aromatyczną przyprawą, jaką dodajesz do wielu dań. Teraz jednak spójrz na niego z innej strony. Lebiodka pospolita jest bowiem jednym z najskuteczniejszych leków, jakie znajdziesz w naturze. Przede wszystkim olejek z oregano jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Do tego zawiera bogactwo witamin i minerałów. Jednocześnie możesz przyjmować wapń, magnez, żelazo, cynk, potas, beta karoten i witaminę C. To wszystko razem sprawia, że w okresie zwiększonej zachorowalności i obniżonej odporności jest on wręcz idealny. Wspieraj się w walce z wirusami i zapobiegaj infekcjom w sposób naturalny. To, jak stosować olejek z oregano zależy od Ciebie, jednak pamiętaj o nim szczególnie w okresach przejściowych. A teraz, gdy panuje pandemia, jest on wręcz nieodzowny.

Czemu olejek z oregano zawdzięcza taką skuteczność w trakcie stosowania?

O dobroczynnym działaniu olejku z oregano, który warto stosować, decydują:

- karwakrol – antyoksydant i fenol – przeciwutleniacz. To one radzą sobie z bakteriami, wirusami i grzybami, uśmierzają ból i łagodzą stany zapalne.

- tymol – antybakteryjna i przeciwgrzybicza substancja. Zwalcza nawet odporne na antybiotyki bakterie.

Takie połączenie sprawia, że stosowanie olejku z oregano może mieć korzystny wpływ na cały organizm. Niestety nie przekonają się o tym kobiety w ciąży i w trakcie laktacji ani małe dzieci. Także osoby cierpiące na dolegliwości układu pokarmowego powinny go unikać.

Naturalny olejek z oregano ma szerokie zastosowanie

To, jak stosować olejek z oregano, zależne jest oczywiście od problemu, z jakim chcesz się uporać. Jednak najczęściej przyjmuje się go rano, na czczo. Należy rozcieńczyć dwie krople w szklance wody, co z pewnością wzmocni Twój organizm, a także:

- będzie wsparciem dla układu immunologicznego,

- przyspiesza leczenie w trakcie infekcji bakteryjnych i wirusowych, grzybiczych i pasożytniczych,

- wspiera procesy trawienne,

- pomaga przy łupieżu, łuszczycy, grzybicy i egzemie.

Oczywiście olejek z oregano możesz stosować zewnętrznie, jednak i wtedy wymagane jest rozcieńczenie w oliwie z oliwek.

do góry

Uwaga

Dalsze przeglądanie sklepu jest tylko dla osób dorosłych oraz nie będących pod wpływem alkoholu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl