Czy tuńczyk jest zdrowy? Jak jeść tę smaczną rybę, by sobie nie zaszkodzić?

Spożywanie ryb wpływa korzystnie na organizm człowieka. Jednak warunkiem jest, aby sięgać po te zdrowe i sprawdzone. W dobie ekologicznej żywności i całej masy certyfikatów można wybierać produkty bezpieczne. Te importowane prosto ze słonecznej Grecji z pewnością do takich należą. Dziś sprawdzamy, czy tuńczyk jest zdrowy i jak go jeść.

Bogactwo składników odżywczych sprawia, że tuńczyk jest zdrowy

Wiele argumentów sugeruje, że puszki z tuńczykiem nie należą do najzdrowszych. Mimo to można znaleźć je w każdej spiżarni, bo są świetnym dodatkiem wielu do potraw. Jeśli lubisz sałatkę z tą rybą, nie obawiaj się, nie musisz z niej rezygnować. Tuńczyk jest zdrowy, bo zawiera dużo mniej cholesterolu i tłuszczów nasyconych niż czerwone mięso. Dzięki temu obniża ciśnienie. Ma mało kalorii, a zawiera dużo białka, co sprawia, że łatwo można uzupełnić jego zapasy. Szczególnie po intensywnym treningu. A do tego jeszcze znajdziesz w nim witaminy D i B6, niacynę i selen oraz tłuszcze omega-3.

Czy tuńczyk jest zdrowy? Co budzi najwięcej obaw?

Problem związany z tuńczykiem, który bez wątpienia jest zdrową rybą, wynika z zawartości w nim rtęci. Niestety jest to znak naszych czasów i żadna ryba się przed tym nie uchroni. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z przysmaku. Ważne, aby nie spożywać go w ogromnych ilościach. A umówmy się, nawet największy fan tuńczyka nie je go przecież codziennie. Kanapka czy sałatka dwa razy w tygodniu na pewno nie zaszkodzi. Druga obawa związana jest z faktem, że rybę przechowuje się w puszce. Jednak wybieranie sprawdzonych produktów z pewnością ten problem rozwiąże. Tuńczyka, który pochodzi wprost ze słonecznej Grecji, możesz jeść ze smakiem.

Jak spożywać zdrowego tuńczyka, by wydobyć z niego pełnię smaku?

Tuńczyk jest rybą, którą dodaje się do sałatek i innych dań, gdzie spożywany jest na zimno. Pasują do niego jajka, pomidory i majonez. Z tego względu, że każdy ma inne preferencje smakowe, sam zdecyduj jaka forma będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Puszki dostępne są w dwóch rodzajach: z rybą w oleju i sosie własnym. Ten pierwszy ma trochę więcej kalorii i tłuszczu, jednak można go z powodzeniem od razu dodać do potraw. Ten drugi zaś wymaga dodania sosu, który wydobędzie z niego głębię aromatu. Niezależnie od tego, który wybierzesz, pamiętaj, że tuńczyk jest zdrowy, jak wszystko jedzone z umiarem.

do góry

Uwaga

Dalsze przeglądanie sklepu jest tylko dla osób dorosłych oraz nie będących pod wpływem alkoholu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl